فرماندارقدس : محیط زیست یک ودیعه الهی است و در صیانت از آن مسئولیم

لیلا واثقی فرماندارقدس در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت ضمن تبریک روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به تلاشگران این حوزه و گرامیداشت روزقلم گفت: محیط زیست ودیعه ای الهی است که همه ما در قبال آن مسئولیم و برای حفظ آن با اتخاذ تدابیر لازم محیط زیستی سالم را به فرزندانمان هدیه دهیم.لیلا واثقی فرماندارقدس در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت ضمن تبریک روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به تلاشگران این حوزه و گرامیداشت روزقلم گفت: محیط زیست ودیعه ای الهی است که همه ما در قبال آن مسئولیم و برای حفظ آن با اتخاذ تدابیر لازم محیط زیستی سالم را به فرزندانمان هدیه دهیم.
وی افزود: یکی از مواردی که در خصوص حفظ محیط زیست حائز اهمیت است مبحث فاضلاب است و باید این موضوع جدی گرفته شود.
فرماندارقدس یکی از دلایل روند آهسته اجرای انشعاب فاضلاب شهرستان قدس را فراخوان زودتر از موعد اجرای تصفیه خانه عنوان کرد وافزود:مردم برای اجرایی‌شدن انشعاب فاضلاب مبالغی واریز کردند که در حال حاضر آن مبالغ اخذ شده جوابگوی اجرای طرح نیست.
وی خاطر نشان کرد: یکی از خواسته‌های به حق مردم انشعاب  فاضلاب شهر به تصفیه خانه است و ما پیگیر اجرای مدول دوم با تقسیم کار هستیم چرا که تصفیه خانه مدول اول پاسخگوی جمعیت شهرستان نیست.
فرماندارقدس از تخصیص پساب فاضلاب به بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، فضای سبز و ... با تعرفه های متعارف تاکید کرد.
فرماندار قدي بيان داشت:از آنجائیکه بخش کشاورزی و تامین غذا از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین با اختصاص امتیازها این بخش حمایت می‌شود و باید تعرفه پساب نیز برای بخش کشاورزی حمایتی باشد.
لیلا واثقی اظهار داشت: در خصوص آلودگی معادن شن و ماسه اقداماتی مثل آسفالت جاده معادن و ایجاد فضای سبز در نوار جاده صورت گرفته و دستگاه سنجش آلایندگی نیز با جانمایی توسط شهرداری باید در شهر نصب شود.