نگاه اسکوچیچ به لیگ برتر

تفاوت با کی‌روش؛

تیم ملی فوتبال ایران که دراگان اسکوچیچ را روی نیمکت خود دارد، باید برای صعود به دور دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، باید ۱۷ مهرماه ایران مقابل هنگ‌کنگ بازی کند و احتمالا فوتبالدوستان ایرانی، تیمی متفاوت با زمان کارلوس کی‌روش را خواهند دید. تیمی که با توجه به تمرکز اسکوچیچ روی مسابقات لیگ برتر و تماشای بازی‌ها از نزدیک، احتمالا تعداد بیشتری از بازیکنان داخلی را در مقایسه با لژیونرها، خواهد داشت.


تیم ملی فوتبال ایران که دراگان اسکوچیچ را روی نیمکت خود دارد، باید برای صعود به دور دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، باید  ۱۷ مهرماه ایران مقابل هنگ‌کنگ بازی کند و احتمالا فوتبالدوستان ایرانی، تیمی متفاوت با زمان کارلوس کی‌روش را خواهند دید. تیمی که با توجه به تمرکز اسکوچیچ روی مسابقات لیگ برتر و تماشای بازی‌ها از نزدیک، احتمالا تعداد بیشتری از بازیکنان داخلی را در مقایسه با لژیونرها، خواهد داشت.
یعنی رویه‌ای خلاف روندی که کی‌روش در پیش گرفته بود. دراگان اسکوچیچ کروات مانند مارک ویلموتس بلژیکی، تیمی جوان و سرحال را از کارلوس کی‌روش تحویل گرفته است. این مربی کروات مسیر سختی را پیش‌رو دارد و در عین حال باید تلاش کند از زیر سایه کی‌روش هم بیرون بیاید. تیم ملی که در جام جهانی مراکش را شکست داد و مقابل اسپانیا و پرتغال نمایش خوبی داشت، با هدایت مارک ویلموتس بلژیکی مقابل بحرین و عراق شکست خورد و همین موضوع اهالی فوتبال ایران را در مورد سرنوشت تیم ملی با اسکوچیچ هم نگران می‌کند.
انتظار می‌رود دراگان برخلاف کی‌روش که تأکید داشت بازیکنانش فوتبال حرفه‌ای اروپا را تجربه کرده باشند، نگاهش به لیگ برتر است. مجید حسینی، مرتضی پورعلی‌گنجی، میلاد محمدی، رامین رضاییان، کریم انصاری‌فرد، سعید عزت‌اللهی، امید ابراهیمی، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون لژیونر‌هایی بودند که اکثریت تیم ملی را دز زمان کی‌روش تشکیل می‌دادند.
به هر حال بازیکنان زیادی در لیگ برتر شایسته حضور در ترکیب تیم ملی هستند و می‌توان به آینده تیم ملی با مرد کروات هم خوش‌بین بود.