ناکامی رم و اینتر در جلب رضایت منچستریونایتد

رسانه‌های ایتالیایی از غیرمحتمل بودن ماندن مدافع انگلیسی تیم فوتبال رم در این تیم برای فصل آینده خبر می‌دهند.


رسانه‌های ایتالیایی از غیرمحتمل بودن ماندن مدافع انگلیسی تیم فوتبال رم در این تیم برای فصل آینده خبر می‌دهند.
طبق آخرین گزارش‌ها باشگاه رم در مذاکراتش با منچستریونایتد برای تمدید قرارداد قرضی کریس اسمالینگ به توافق نرسیده است و شیاطین سرخ حاضر نشده‌اند که مدافع انگلیسی‌شان را برای یک فصل دیگر به جالوروسی قرض دهند. این همان وضعیتی است که اینتر در مورد الکسیس سانچس بال شیلیایی قرضی خود دارد و به نظر می‌رسد که هر دو باشگاه ایتالیایی باید در پایان فصل جاری بازیکنان خود را به منچستریونایتد پس دهند.
قراردادهای اسمالینگ و سانچس به ترتیب با تیم‌های رم و اینتر تا پایان ماه ژوئن اعتبار داشت و به خاطر وقفه سه ماهه به وجود آمده در سری A پس از شیوع کرونا، این قراردادهای به صورت خودکار تا پایان لیگ ایتالیا تمدید شده است. با اینکه مأموریت دو باشگاه در این فصل هنوز تمام نشده است و آنها به زودی باید آماده شرکت در لیگ اروپا شوند، منچستریونایتد حاضر نشده است که بازیکنان خود را تا پایان لیگ اروپا در اختیار تیم‌های فعلی‌شان قرار دهد.
اینتر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا باید به مصاف ختافه برود و رم هم با سویا روبه‌رو خواهد شد، اما با تصمیمی که منچستریونایتد گرفته است، نه اسمالینگ و نه سانچس نمی‌توانند به آلمان سفر کنند تا تیم‌های‌شان را در لیگ اروپا همراهی کنند.
در همین حال برخی منابع خبری مدعی شده‌اند یکی از دلایل مخالفت منچستریونایتد با ماندن این دو بازیکن در ایتالیا آن است که نمی‌خواهد با در اختیار گذاشتن بازیکنانش رقبای مستقیم خود در لیگ اروپا را تقویت کند. منچستری‌ها هم مانند اینتر و رم هنوز در لیگ اروپا حضور دارند.
برخلاف ایتالیا که بازیکن قرضی اجازه دارند مقابل تیم‌های اصلی‌شان هم بازی کنند، در انگلیس بندی به قراردادهای بازیکنان اضافه می‌شود که آنها را از بازی مقابل تیم اصلی‌شان در صورت قرض داده شدن به تیمی دیگر منع می‌کند.