در مرحله آزمون و خطا هستیم

فعلا فضای اینترنت ۵G مبهم است؛

هر قدر بتوانیم سرویس بهتری ارئه دهیم و نسل پیشرفته‌تری از اینترنت برای کاربران فراهم کنیم اتفاق خوبی خواهد بود، اما بحث این است که آنچه را هم داریم تقویت کنیم، یعنی ۴G را هم توسعه و تقویت کنیم.


هر قدر بتوانیم سرویس بهتری ارئه دهیم و نسل پیشرفته‌تری از اینترنت برای کاربران فراهم کنیم اتفاق خوبی خواهد بود، اما بحث این است که آنچه را هم داریم تقویت کنیم، یعنی 4G را هم توسعه و تقویت کنیم.
رضا الفت‌نسب در گفت‌وگو با  ایلنا، با اشاره به لزوم بکارگیری نسل جدید اینترنت در توسعه کسب و کارها اظهار داشت: واقعیت این است که ما هنوز در اینترنت معمولی و 4G مشکل داریم، قطعا گجت‌های کنونی نسل جدید اینترنت را ساپورت نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: دستگاه‌های گوشی کنونی امکان جدید و اینترنت با سرعت بالاتر را پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین همه گیر شدن آن فعلا مبهم است اما در صورت فراهم شدن امکانات، مردم از سرعت بالا برای گذران امور خود استقبال می‌کنند.
دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی با بیان اینکه فعلا در مرحله آزمون و خطا بسر می‌بریم، گفت: در هر حال اگر دو نسل بالاتر هم بیاد و مردم بتوانند هزینه‌ها را پرداخت کنند و گوشی خریداری کنند، حتما بازار خوبی دارد.
وی ادامه داد: هر قدر بتوانیم سرویس بهتری ارئه دهیم و نسل پیشرفته‌تری از اینترنت برای کاربران فراهم کنیم اتفاق خوبی خواهد بود، اما بحث این است که آنچه را هم داریم تقویت کنیم، یعنی 4G را هم توسعه و تقویت کنیم، در حال حاضر در برخی روستاهای دورافتاده مثل مثل سیستان و بلوچستان دسترسی به اینترنت معمولی هم کم است. هر چند طی 5 سال گذشته اوضاع رو به بهبود رفته اما همچنان در بسیاری مناطق  بخصوص در نقاط صعب‌العبور مشکل داریم.
الفت‌نسب یادآور شد: به هر حال هر قدر اینترنت با سرعت بالاتر و خدمات بهتر را در اختیار مردم قرار دهیم تعداد کاربران نیز افزایش می‌یابد به شرطی که بسترهای لازم نیز فراهم شود.