راهکار‌های رفع تلخی دهان در صبح‌

بدمزه بودن و تلخی دهان اول صبح دلایل مختلفی مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی و سینوزیت را شامل می‌شود که با چند ترفند ساده می‌توان آن را درمان کرد.


بدمزه بودن و تلخی دهان اول صبح دلایل مختلفی مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی و سینوزیت را شامل می‌شود که با چند ترفند ساده می‌توان آن را درمان کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد بیدار شدن صبح را با دهانی بدمزه که ترش و تلخ است تجربه می‌کنند. اگر تلخی و بدمزه بودن دهان را هنگام بیدار شدن از خواب احساس می‌کنید، دلیل آن را متوجه شوید و راهکار مناسب را برای درمان انتخاب کنید.
شایع بودن تلخی و بدمزگی دهان باعث شده است تا چندان جدی گرفته نشود اما باید توجه داشت که نباید نسبت به تلخی دهان و بد مزه بودن آن در هنگام صبح بی توجه بود. تلخی و بدمزه بودن دهان نشان می‌دهد که بدن دچار اختلالی شده است که باید علت آن را ریشه یابی و درمان کنید.
عوامل مختلفی در تلخی و بدمزه بودن دهان مانند عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، مشکلات کبدی، تغذیه نامناسب، تکثیر باکتری ها و سینوزیت نقش دارند که باید راهکار مناسب برای درمان این مشکل را پیدا کرد.
 از جمله دلایل مهم در تلخی و بدمزه بودن دهان هنگام صبح، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
خشکی دهان ناشی از بیماری هایی مانند دیابت
مصرف سیگار و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
پرخوری و مصرف غذاهای چرب در وعده شام
مصرف برخی داروها و شیمی درمانی
بارداری به دلیل تغییرات هورمونی
مشکلات کبدی و در نتیجه تجمع سموم در بدن
تجمع باکتری ها به دلیل کاهش ترشح بزاق در شب
اسیدی شدن مری و در نتیجه تامین غذای باکتری ها
 سینوزیت و در نتیجه تامین غذای باکتری ها
بهترین راهکار برای مقابله با مشکل بدمزه بودن و تلخی دهان، مصرف مواد غذایی مناسب است که به سم زدایی بدن کمک می کنند. در واقع بسیار مهم و لازم است که بدن‌تان را از شر سموم خلاص کنید.
 در ادامه به راهکارهای مناسب برای درمان تلخی و بدمزه بودن دهان اشاره می کنیم:
مصرف مایعات برای رفع مشکل کم آبی بدن
مصرف مرکبات ترش مزه برای ترشح بزاق
استفاده از نخ دندان و مسواک دندان ها و زبان
سم زدایی با سیر، چغندر، لیمو، عسل و جعفری
رفع مشکل رفلاکس معده
غرغره با آب نمک و جوش شیرین.