استفاده مداوم از ماسك بهداشتي موجب لاغري مي‌شود!

ماسك بهداشتي، در صورتي كه از آن به‌صورت مداوم استفاده شود، موجب لاغري مي‌شود. البته نه از آن نوع لاغري‌هاي ايمني كه انتظارش را داريم. بنابراين توصيه نمي‌شود براي لاغرشدن، از ماسك استفاده كنيد زيرا: استفاده طولانی‌مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی‌اکسید کربن و در نتیجه بالا رفتن سطح اسید کربنیک در بدن می‌شود که پیامد آن اسیدی‌تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی‌سوزی و سطح سوخت‌وساز بدن است. و اين اتفاق خوبي براي سلامت و ايمني بدن نيست. چون چربي‌سوزي در اثر اسيدي شدن مايعات بدن اتفاق مي‌افتد كه خطرات زيادي براي بدن دارد.

استفاده مداوم از ماسك بهداشتي موجب لاغري مي‌شود!ماسك بهداشتي، در صورتي كه از آن به‌صورت مداوم استفاده شود، موجب لاغري مي‌شود. البته نه از آن نوع لاغري‌هاي ايمني كه انتظارش را داريم. بنابراين توصيه نمي‌شود براي لاغرشدن، از ماسك استفاده كنيد زيرا: استفاده طولانی‌مدت از ماسک باعث بالا رفتن سطح دی‌اکسید کربن و در نتیجه بالا رفتن سطح اسید کربنیک در بدن می‌شود که پیامد آن اسیدی‌تر شدن مایعات بدن در نتیجه افت متابولیسم، چربی‌سوزی و سطح سوخت‌وساز بدن است. و اين اتفاق خوبي براي سلامت و ايمني بدن نيست. چون چربي‌سوزي در اثر اسيدي شدن مايعات بدن اتفاق مي‌افتد كه خطرات زيادي براي بدن دارد.
اگر مایعات بدن بیش‌ازحد اسیدی شوند، بدن تمام توانایی خود را برای حفظ تعادل قلیایی و عملکرد صحیح به کار می‌برد.بدن با کشیدن مواد معدنی از بافت‌ها و اندام‌های دیگر مایعات بدن را قلیایی کرده و میزان اسید را به حداقل می‌رساند. یکی از این مواد معدنی کلسیم موجود در استخوان‌ها است که برای حفظ قدرت آن ضروری است.وقتي استخوان‌ها ذخیره کلسیم خود را به منظور خنثی کردن سطح اسید بدن از دست می‌دهند، ضعیف می‌شوند.
دندان‌ها نیز همانند استخوان‌های بدن کلسیم را ذخیره می‌کنند. بالا بود میزان اسید در بدن باعث می‌شود سیستم بدن برای قلیایی کردن مایعات بدن و جلوگیری از بیماری، کلسیم را از دندان‌ها بگیرد.
سطح پایین ph در دهان می‌تواند باعث از بین رفتن مواد معدنی مینای دندان شود. قرار گرفتن باکتری‌های دهانی در معرض مواد غذایی و نوشیدنی‌های شیرین میزان تولید اسیدلاکتیک در دهان را تشدید می‌کند و منجر به ایجاد حفره در دندان می‌شود.
البته مسائل دیگری نیز باعث اسیدی‌شدن خون و كاهش متابولیسم و چربی‌سوزی از این طریق می‌شود: استفاده زیاد از پلاستیك و ظروف یك‌بارمصرف، استنشاق برخی حلال‌ها و مواد شیمیایی كه در آرایشگاه‌ها برای رنگ مو یا كاشت ناخن استفاده می‌شود و مصرف بیش از حد پروتئین و نیترات موجود در آب كه استفاده از آب‌های قلیایی قادر به خنثی نمودن اثرات منفی اسیدی شدن محیط بدن به هر طریقی را دارد.