دختر ۱۲ ساله، یک کوله پشتی خورشیدی تصفیه هوا ساخت

ابتلای مادر یک دختر ۱۲ ساله انگلیسی به بیماری آسم موجب شد تا یک کوله‌پشتی ابداع کند که از انرژی خورشیدی برای تصفیه هوا استفاده می‌کند.ابتلای مادر یک دختر ۱۲ ساله انگلیسی به بیماری آسم موجب شد تا یک کوله‌پشتی ابداع کند که از انرژی خورشیدی برای تصفیه هوا استفاده می‌کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک دختر دانش آموز پس از الهام گرفتن از بیماری آسم مادرش، یک کوله پشتی ساخته است که با انرژی خورشیدی کار می‌کند و قادر است آلودگی هوا را تصفیه کند.
الینور وودز(Eleanor Woods) دانش آموز ۱۲ ساله ساکن هادرزفیلد انگلیس، پس از اینکه مادرش فرم شرکت در مسابقه «کوله پشتی برای آینده» را در اتاقش گذاشت، تصمیم به شرکت در آن گرفت.
در نهایت نیز به خاطر کوله پشتی خلاقانه‌اش موسوم به «کوله پشتی بهتر نفس بکش» که به گفته خودش برای ایمن نگه داشتن دوستان، خانواده و همکلاسی‌هایش با استفاده از فیلتر هوا ساخته شده است، برنده جایزه شد.
این کوله پشتی با انرژی سبز حاصل از انرژی خورشیدی و یک دینام که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند، هوای آلوده را فیلتر می‌کند و هوای تمیز و تصفیه شده را به اطراف می‌فرستد.
الینور می‌گوید: ما در خانه فیلتر هوا داریم، زیرا مادرم آسم خفیف دارد. کوله پشتی بهتر نفس بکش من با استفاده از فیلتر هوا از دوستان، خانواده و همکلاسی‌هایم حمایت می‌کند.
وی افزود: اولین چیزی که هنگام طراحی به ذهنم رسید این بود که آبی یکی از رنگ‌های مورد علاقه من است و احساس تمیزی و تنفس می‌دهد.
گفتنی است که بیماری همه‌گیر کرونا موجب آگاهی الینور از چگونگی تأثیر آلودگی بر سلامت افراد و گسترش بیماری‌ها شد و گذراندن زمان زیادی با مادر مبتلا به آسم خود طی چند بار قرنطینه، به این دختر
 ۱۲ ساله کمک کرد این کوله پشتی را ابداع کند.
الینور می‌گوید: ما به تازگی یک بیماری همه‌گیر را تجربه کرده‌ایم و این کوله پشتی با فیلترهای هوا می‌تواند به جلوگیری از وقوع یک بیماری دیگر کمک کند.
وی ادامه داد: نسل من واقعاً از آلودگی آگاه است و ما در مدرسه در مورد شیوع بیماری‌ها درس‌هایی داریم.
این طراح جوان می‌گوید که به خوبی از آلودگی‌های اطراف خود آگاه است، زیرا در کنار یک جاده اصلی زندگی می‌کند. او می‌گوید: من هر روز از کنار جاده به سمت مدرسه پیاده‌روی می‌کنم و وقتی اتوبوس‌ها از کنارم رد می‌شوند، می‌توانم طعم بنزین را حس کنم.
الینور پس از برنده شدن در مسابقه گفت که تأثیر کوله پشتی او بسیار گسترده خواهد بود. او گفت: اگر فقط چند نفر شروع به استفاده از آن کنند، می‌تواند واقعاً برای کره زمین مفید باشد.