تصمیم بدون کار کارشناسی به آینده قاسم پور لطمه خواهد زد

منصور برزگر سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران :

منصور برزگر سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران : تصمیم بدون کار کارشناسی به آینده قاسم پور لطمه خواهد زد

 

 

تغییر وزن کامران قاسم‌پور برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به یکی از مهمترین سوژه‌های داغ رسانه‌های ایران تبدیل شده است. برخی از کارشناسان باور دارند که قاسم‌پور باید در وزن ۸۶ کیلوگرم با یزدانی رقابت کند و منتخب این کشتی به پاریس اعزام شود اما در سوی دیگر برخی این مساله را برجسته خواهند کرد که قاسم‌پور توان مدال‌آوری را در دسته
۹۷ کیلوگرم دارد و می‌تواند امید فتح سکوی المپیک در قلب اروپا باشد.
احسان امینی مربی تیم ملی در واکنش به تغییر وزن احتمالی برخی از آزادکاران گفت: تا پایان مسابقات جهانی ۲۰۲۳ هیچ تغییر وزنی نداریم و بعد از آن کشتی‌گیران خود برای جابجایی وزنی تصمیم خواهند گرفت.
تکذیب تغییر وزن احتمالی برخی از ملی‌پوشان از سوی امینی پایانی بر معمای وزنی کامران قاسم‌پور در المپیک ۲۰۲۴ نبود. برخی باور دارند که دارنده مدال طلای قهرمانی ۲۰۲۲ جهان در وزن ۹۲ کیلوگرم تمرینات خاصی برای افزایش وزن شروع کرده و به دنبال رسیدن به شرایط مطلوب در وزن ۹۷ کیلوگرم است. وزنی که قاسم‌پور در نخستین تجربه خود ناکامی را در آن تجربه کرد. آزادکار وزن ۹۲ کیلوگرم ایران در جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا برابر کایل اسنایدر شکست خورد.
منصور برزگر سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران با آسیب‌شناسی تغییر وزن احتمالی قاسم‌پور گفت: من کشتی قاسم‌پور را از نزدیک ندیدم و نمی‌توانم به صراحت درباره او اظهار نظر کنم اما واقعیتی که وجود دارد این است اگر این تصمیم احساسی و بدون کار کارشناسی باشد به آینده این قهرمان لطمه خواهد زد. برای تغییر و افزایش وزن باید فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شود تا ورزشکار کمتر آسیب ببیند.