آیا خوردن شیر در روزهای آلودگی هوا توصیه ای علمی است؟

سخنگوی اورژانس کشور گفت: بحث آلودگی هوا جدی است؛ به طوری که از اول سال تا کنون فقط ۲ روز پاک داشته ایم.

آیا خوردن شیر در روزهای آلودگی هوا توصیه ای علمی است؟

 

سخنگوی اورژانس کشور گفت: بحث آلودگی هوا جدی است؛ به طوری که از اول سال تا کنون فقط  ۲ روز پاک داشته ایم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خالدی گفت: در حال حاضر با شاخص ۱۵۸ روبه‌رو هستیم؛ اما در برخی مناطق مانند ۱۸ و ۱۹ این شاخص بالاتر است.
در اورژانس کشور با توجه به تدابیر اندیشیده شده در بحث استقرار نیرو در میادین مهم شهری، نیرو‌ها بیشتر در میادین آزادی، تجریش، انقلاب و حتی مناطق جنوبی که شاهد مراجعات بیشتر مردم هستیم، مستقر خواهند شد.
سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: توصیه می‌کنیم افرادی که سابقه بیماری تنفسی و قلبی دارند و همچنین کودکان و خردسالان، خانم‌های باردار و سالمندان این روز‌ها را در منزل بمانند و مصرف مایعات را افزایش دهند.
خالدی ادامه داد: استقرار اورژانس به هموطنان کمک می‌کند تا در شرایط اضطرار و با مشاهده علائمی مانند تنگی نفس، حملات آسم و یا درد قلبی دسترسی به اورژانس برایشان راحت‌تر باشد و در صورت نیاز به مراکز درمانی منتقل شده یا با وسایل در اختیار عوامل اورژانس به صورت سرپایی مداوا شوند.
او افزود: از مردم درخواست می کنیم در صورت امکان از منازل خارج نشوند یا از حمل و نقل عمومی استفاده کنند و در صورت بیرون رفتن پس از بازگشت به منزل دوش بگیرند و پیش از مصرف غذا دست‌ها و دهان را بشویند.
خالدی گفت: مصرف مایعات به خصوص شیر نقش موثری در جذب آلودگی‌های مجاری گوارشی دارد.