خواص درمانی این گرد نارنجی بر پوست، مو، استرس، فشار خون، وزن و سیستم ایمنی

خواص درمانی این گرد نارنجی بر پوست، مو، استرس، فشار خون، وزن و سیستم ایمنیدر سرمای روزهای اواسط پاییز با آنتی اکسیدان کدو حلوایی از
بیماری ها پیشگیری کنید. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانید.
به گزارش برنا، با این که کدو حلوایی در همه فصول سال در بازار میوه و تره بار دیده می شود اما در فصول سرد بیشتر به چشم می آید چون یکی از گزینه های موثر برای پیشگیری از سرماخوردگی است . به خصوص برای کدبانوهای ایرانی که  می توانند از آن انواع غذا ، سوپ، سالاد و دسر تهیه کنند. اما خواص این  گرد  نارنجی :
  کدو حلوایی و پوست
کدوحلوایی یا همان کدو تنبل،  منبع خوبی از ویتامین C و یک آنتی اکسیدان قوی و حاوی بتا کاروتن است که از آسیب اشعه UV محافظت می کند.
  کدو حلوایی و مو
کدوتنبل منبع غنی از مواد معدنی از جمله پتاسیم و روی است.پتاسیم به حفظ سلامت مو کمک می کند و رشد مجدد آن  را بهبود می بخشد.
  کدو حلوایی و کاهش وزن
کدوتنبل یک سبزی بسیار کم کالری است. 100 گرم کدوتنبل فقط
 26 کالری دارد. بیشتر کدوتنبل را در برنامه های کاهش وزن توصیه می کنند.
  کدو حلوایی و تامین پتاسیم
پتاسیم یک ماده معدنی مهم برای عملکرد درست قلب و ماهیچه هاست. یک وعده کدوتنبل حدود 550 گرم پتاسیم دارد. شما می توانید کدوتنبل را به وعده غذایی یا  میان وعده خود  اضافه کنید.
  کدو حلوایی و سیستم ایمنی
کدو حلوایی سرشار از ویتامین ،مواد معدنی و آنتی اکسیدان برای تقویت سیستم ایمنی است .کدوتنبل برای حفظ عملکرد ماهیچه ها و تقویت سیستم ایمنی کاربرد دارد.با افزایش تولید گلبول های سفید خون در بدن،سیستم ایمنی را تقویت می کند که باعث ایجاد مقاومت در برابر انواع مختلفی از عفونت ها مانند سرماخوردگی ،آنفلوآنزا و تب می شود.
  کدو حلوایی و استرس
کمبود تریپتوفان در بدن اغلب منجر به افسردگی می شود. کدوتنبل سرشار از تریپتوفان است که افسردگی و استرس را کاهش می دهد. خواص مسکن کدوتنبل در درمان بی خوابی بسیار موثر است.
  کدو حلوایی و فشارخون
مصرف منظم کدوتنبل در حفظ کنترل فشار خون بسیار موثر است و در نتیجه خطر فشار خون بالا را کاهش می دهد. این فواید کدوتنبل به دلیل حضور پتاسیم در آن است. پتاسیم ماده معدنی حیاتی است که گردش خون در بدن را بهبود می بخشد. اگر داروی فشارخون مصرف
می کنید بهتر است با پزشک تان درباره مصرف کدوتنبل مشورت  کنید تا هیچ گونه تداخلی با داروهایتان نداشته باشد .
  ویتامین ها و مواد تشکیل دهنده تخم کدو حلوایی
تخم کدو تنبل مواد مغذی ضروری بسیاری را برای سلامت بدن داراست مانند پروتئین، فیبر، آهن، مس، منیزیم، منگنز، و... اسید.