این استقلال قادر به حفظ رکوردش نیست

تیم فوتبال استقلال مدافع عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ برتر در هفته هفتم نیز در رده دوم این مسابقات قرار داشته و یکی از مدعیان اصلی این فصل است که به نظر می‌آید دفاع از عنوان قهرمانی برای آنها چندان هم دور از دسترس نباشد.تیم فوتبال استقلال مدافع عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ برتر در هفته هفتم نیز در رده دوم این مسابقات قرار داشته و یکی از مدعیان اصلی این فصل است که به نظر می‌آید دفاع از عنوان قهرمانی برای آنها چندان هم دور از دسترس نباشد.
آبی پوشان که فصل گذشته به جز قهرمانی رکوردهای جالب دیگری از جمله قهرمانی بدون شکست و قهرمانی با کمترین گل خورده در همه ادوار لیگ برتر را هم به دست آوردند، در این فصل استحکام سابق را در خط دفاع نداشته و این موضوع را زبان آمار با تعداد گل‌های دریافتی آنها نمایش می‌دهد.
استقلالی‌ها که فصل گذشته در تمام فصل تنها ۱۰ بار دروازه شان باز شد تا میانگین یک گل به ازای ۲۷۰ دقیقه بازی را از خود به جای بگذارند، در تنها ۷ بازی در فصل جاری ۵ بار دروازه شان باز شده است و این یعنی آنها به طور متوسط در هر ۱۲۶ دقیقه یک گل دریافت کرده‌اند.
ادامه این روند آبی پوشان را از تکرار و ارتقای رکورد جذاب شان در فصل گذشته دور می‌کند و این چیزی نیست که مطلوب مدافعان ملی و دروازه‌بان ملی پوش این تیم باشد.
استقلالی‌ها فصل گذشته و با هدایت فرهاد مجیدی با سیستم پایه
 ۳ دفاع مرکزی فصل خود را سپری کردند و بعد از آنکه ساپینتو نتوانست بهره برداری مطلوبی از این سیستم نماید، ترجیح داد تیمش را با ۴ دفاع خطی روانه میدان کند؛ حالا به نظر می‌رسد تیم ساپینتو حتی با این سیستم هم از استحکامی که آنها در فصل گذشته برخوردار بودند، فاصله گرفته است.