هدف مرکز وکلای قوه قضائیه تربیت کارآموزان با تجربه است

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی :

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: هدف و کارکرد اصلی و مهم مرکز وکلای قوه قضائیه در این استان تربیت کارآموزان با تجربه است.رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: هدف و کارکرد اصلی و مهم مرکز وکلای قوه قضائیه در این استان تربیت کارآموزان با تجربه است.
موسی خلیل اللهی در نشست هم اندیشی با هیات مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه آذربایجان شرقی با بیان اینکه شان وکلا بسیار بالا بوده و هم شان قضاوت است، افزود: باید این جایگاه به هر نحوی حفظ شود چون لطمه به این جایگاه صدمه به شان قضاوت است.
وی اظهار داشت: هر کجا وکلا حضور دارند به طور قطع به نفع مردم و قوه قضائیه است و باید توجه داشت که وجود وکلا موجب آسایش فکری همکاران دستگاه قضائی در ارکان مختلف است.
خلیل اللهی با بیان اینکه رفتار و عملکرد صحیح وکلا راهگشای کار قضات است، یادآوری کرد: هدف از تشکیل این جلسات و توسعه تعاملات بین قوه قضائیه و وکلا رسیدن به نقطه ای است که حقوق مردم به بهترین نحو تحقق پیدا کند.
وی اضافه کرد: دستگاه قضایی آمادگی دارد به منظور ایجاد وحدت دیدگاه بین وکلا و قضات دادگستری موارد و موضوعات با حیث فراوانی بالا را احصاء، بررسی و در مورد آن تدابیر لازم و کافی را اتخاذ کند.
خلیل اللهی با بیان اینکه اولویت مرکز وکلای قوه قضائیه استان ایجاد همدلی بین اعضا است، گفت: در این راستا همواره رسیدگی به مسایل و مشکلات اعضا باید در راس کارها قرار گرفته و نباید ارتباط بین هیات مدیره و اعضا به بهانه مشغله های کاری قطع شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به شناسایی وکلای برجسته به منظور معرفی افراد جدید الورود برای کارآموزی، اظهار داشت:نوع رفتار و اخلاق مربی با ارباب رجوع تاثیر مهم و بسزایی در افکار و نوع رفتار کارآموزان دارد که نباید از این عناصر غفلت شود.