ظرفیت تولید پلی‌اتیلن ایران به مرز ۵ میلیون تن رسید

ظرفیت تولید محصولات پلی‌اتیلن ایران با افتتاح پتروشیمی میاندوآب، درحالی به مرز ۵ میلیون تن رسید که هم‌اکنون ساخت پنج طرح با هدف افزایش تولید پلی‌اتیلن در کشور فعال شده است.


ظرفیت تولید محصولات پلی‌اتیلن ایران با افتتاح پتروشیمی میاندوآب، درحالی به مرز 5 میلیون تن رسید که هم‌اکنون ساخت پنج طرح با هدف افزایش تولید پلی‌اتیلن در کشور فعال شده است.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، با بهره‌برداری از پتروشیمی «میاندوآب» با استفاده از کاتالیست‌های ساخت ایران در مسیر خط اتیلن غرب، ظرفیت تولید «پلی‌اتیلن سنگین» کشور حدود ۱۴۰ هزار تن در سال رسید.
به عبارت دیگر با افتتاح پتروشیمی میاندوآب، پانزدهمین مجتمع تولیدکننده انواع محصولات پلی‌اتیلن سبک، سنگین و سبک خطی در مدار بهره‌برداری قرار گرفت تا ظرفیت تولید محصولات پلی‌اتیلن به مرز
5 میلیون تن در داخل کشور برسد.
از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود با تحقق دومین و سومین جهش توسعه صنعت پتروشیمی در قالب بهره‌برداری از چند مجتمع جدید، به ظرفیت تولید پلی‌اتیلن کشور افزوده شود.افزون بر این، به‌تازگی مجوزهایی به منظور ساخت سه طرح جدید تولید پلی‌اتیلن در صنعت پتروشیمی صادر شده است، به‌طوری‌ که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از احداث مجتمع ۳۰۰ هزار تنی تولید پلی‌اتیلن در مجاورت پتروشیمی گچساران خبر داده است.
با اجرای طرح افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت تولید اتیلن در پتروشیمی «پلیمر آریا ساسول»، ساخت واحد ۳۰۰ هزار تنی افزایش تولید پلی‌اتیلن هم در این مجتمع پتروشیمی کلید خورده است.