خیلی‌ها دوست ندارند برای بار ششم قهرمان شویم

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس:

یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره مباحث مختلفی پیرامون تیم فوتبال پرسپولیس به صحبت پرداخت. او بر این باور است که برخی با وجود ادعای پرسپولیسی‌ بودن منتظر یک باخت این تیم هستند تا به شاگردانش ضربه بزنند و به پرسپولیس هجمه وارد کنند. البته سرمربی پرسپولیس در این گفت‌وگو به صراحت مسئولیت مسائل فنی تیمش را پذیرفت و عنوان کرد که اگر بازیکنی از کیفیت خود خارج شده است، وظیفه سرمربی تیم است که او را به شرایط ایده‌آل برگرداند.


یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره مباحث مختلفی پیرامون تیم فوتبال پرسپولیس به صحبت پرداخت. او بر این باور است که برخی با وجود ادعای پرسپولیسی‌ بودن منتظر یک باخت این تیم هستند تا به شاگردانش ضربه بزنند و به پرسپولیس هجمه وارد کنند. البته سرمربی پرسپولیس در این گفت‌وگو به صراحت مسئولیت مسائل فنی تیمش را پذیرفت و عنوان کرد که اگر بازیکنی از کیفیت خود خارج شده است، وظیفه سرمربی تیم است که او را به شرایط ایده‌آل برگرداند.
در ادامه گفت‌وگوی یحیی گل‌محمدی با ایسنا را می‌خوانید:
  ابتدا درباره شرایط تیم‌ تان صحبت کنید. پرسپولیس بعد از چهار بازی یک شکست و یک تساوی در کارنامه‌اش ثبت شده، شما از وضعیت راضی هستید؟
بعد از نقل و انتقالات و بعد از اینکه قهرمان شدیم سه بازیکن ثابتمان را از دست دادیم. محمدحسین کنعانی‌زادگان، احمد نوراللهی و شهریار مغانلو از جمع ما جدا شدند. در نقل و انتقالات جایگزین کردن این نفرات کار سختی بود. البته این کار برای همه باشگاه‌ها سخت است اما ما با توجه به بودجه‌ای که باشگاه داشت یار گیری کردیم. من فکر می‌کنم بازیکنان فعلی ما احتیاج به زمان بیشتری دارند تا بیشتر کنار یکدیگر بازی کنند و هماهنگ شوند. همانطور که گفتم ما بازیکنان جدید را بر اساس بودجه باشگاه و اینکه آیا تحت قرارداد باشگاهی بودند یا نه، جذب کردیم. در حال حاضر هم بازیکنان ما احتیاج به حمایت دارند چون آنها با هزار امید و آرزو به این تیم آمده‌اند. شاید در باشگاه قبلی خودشان شرایطی که الان در پرسپولیس دارند را تجربه نکرده باشند. بهتر است بیشتر به آنها اعتماد کنیم و تلاش کنیم شرایط آنها بهتر شود.
تمام مسئولیت فنی هر بازی به من برمی‌گردد. بجای انتقاد از بازیکنان و اینکه آنها را زیر سوال ببرید فقط از من انتقاد کنید. البته این انتقاد بهتر است سازنده باشد.
 آیا قبول دارید بعد از یک باخت و یک تساوی جو شدیدی علیه تیم شما ایجاد شده است؟
متاسفانه چنین جوی وجود دارد. من فکر می‌کنم این جو غیرمنصفانه علیه ما ایجاد شده است. برخی می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. همانطور که تیم، هواداران زیادی دارد در مقابل دشمنان زیادی هم منتظر باخت پرسپولیس هستند. خیلی‌ها تلاش می‌کنند آرامش پرسپولیس را برهم بزنند. آنها با اولین باخت شروع کردند تا هجمه علیه بازیکنان و کادر فنی ایجاد کنند. این هجمه واقعا عجیب است و من تا به حال چنین چیزی ندیده بودم. آدم احساس می‌کند که هفته بیست و پنجم یا بیست و ششم لیگ است که چنین هجمه‌ای علیه تیم ایجاد شده است. این در حالی است که تازه لیگ برای ما شروع شده و می‌توانیم نتایج را جبران کنیم. باید آنقدر تلاش کنیم و تمرکز داشته باشیم تا پیشرفت کنیم.
 در روزهای اخیر هواداران هم در فضای مجازی از تیم حمایت کردند، نظری درباره این موضوع دارید؟
موفقیت‌های کسب شده در پرسپولیس به خاطر فرهنگ خوب هواداران بوده است. هواداران پرسپولیس در چند سال اخیر نشان داده‌اند که چقدر با فرهنگ هستند. آنها هیچ وقت از حمایت تیم خسته نشده‌اند چون آنها از مربیان قبلی هم حمایت کردند البته از ما هم واقعا حمایت کرده‌اند. یادمان نمی‌رود که پارسال هر روز حمایتشان از ما بیشتر می‌شد و در نهایت توانستیم برای پنجمین بار پیاپی قهرمان شویم. با آن شرایط و مشکلاتی که فصل قبل برای ما به وجود آوردند مثل معجزه بود که قهرمان بشویم اما این کار بزرگ را انجام دادیم. من از هواداران می‌خواهم همان حمایتی که فصل گذشته داشته‌اند را الان هم داشته باشند چون به آن نیاز داریم تا با آرامش و اعتماد به نفس بیشتر کار کنیم. لیگ مثل ماراتن است. در مارتن همیشه کسی که تا آخرین لحظه دوام می‌آورد و تلاش می‌کند و همینطور تسلیم نمی‌شود می‌تواند قهرمان بشود. این ماراتن برای ما شروع شده است. امیدوارم با کمک یکدیگر تیم را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.
 فکر می‌کنید هجمه‌هایی که علیه پرسپولیس ایجاد می‌شود از سوی چه کسانی نشأت می‌گیرد؟
همه می‌دانند علت این همه هجمه علیه تیم ما چیست. بعد از پنج دوره قهرمانی خیلی‌ها دوست ندارند برای بار ششم قهرمان بشویم. بخشی از این هجمه‌ها شاید طبیعی باشد چون رقبایی داریم که دوست ندارند شرایط ما خوب باشد و به خاطر همین هر کاری از دستشان بر بیاید انجام می‌دهند. ما از آن رقبا گله نداریم اما از افرادی که ادعای پرسپولیسی بودن دارند و خودشان را پرسپولیسی می‌دانند اما منتظر یک باخت ما هستند، گله داریم. آنها منتظر هستند تیم یک باخت بیاورد تا به ما ضربه بزنند از این موضوع واقعا متعجب می‌شویم. ما نمی‌دانیم آنها از کجا خط می‌گیرند اما نمی‌خواهند پرسپولیس موفق شود. آنها جو بدی علیه ما ایجاد کرده‌اند و با استفاده از برخی رسانه‌ها و فضای مجازی هر کاری می‌کنند. متاسفانه فضای مجازی به‌گونه‌ای است که هر کسی هر چه دوست دارد می‌گوید و آدرسی هم ندارد که مشخص شود آن فرد کیست. در هر صورت از هواداران می‌خواهم توجهی به این فضای مسموم مجازی نداشته باشند و بیشتر تمرکزشان روی حمایت از تیم باشد.
ما هم مشکلات زیادی داریم درست است که درباره آن مشکلات صحبت نمی‌کنیم اما در شرایط سختی قرار داریم. با این حال هیچ‌وقت پا پس نکشیدیم و با تمام وجود برای پرسپولیس تلاش می‌کنیم. امیدوارم هواداران هوشیاری زیادی داشته باشند و سعی کنند با انرژی مثبت خود به ما یاری بدهند.
  با توجه به نوع بازی تیم در شش بازی گذشته آیا خودتان از روند فنی تیم رضایت دارید؟
قطعاً وقتی در چهار بازی لیگ چهار گل خورده‌ایم باید نسبت به بحث دفاع تیمی نگران باشیم. فکر می‌کنم باید روی این مساله بیشتر کار کنیم. ما در دیدار برابر گل گهر هم در نیمه نخست و هم در نیمه دوم خوب بودیم. در بازی برابر نساجی مازندران در نیمه دوم بازی خوبی به نمایش گذاشتیم. در بازی برابر فولاد هم نیمه دوم خوبی داشتیم. باید بپذیریم شرایطی که بعد از بازی برابر الهلال برای ما ایجاد شد کار را سخت کرد. این مساله روی کار فنی ما هم تاثیر گذاشته بود. ما در بازی‌های اخیر تحت تاثیر نتیجه بازی با الهلال بودیم اما باید آن نتیجه را فراموش کنیم.