دعوت چهار داور والیبال ایران به لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳

دعوت چهار داور والیبال ایران به لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳فدراسیون جهانی والیبال از چهار داور بین‌المللی ایران برای قضاوت و نظارت در لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از ابراهیم فیروزی و علیرضا قریب برای قضاوت، محمد شاهمیری به عنوان ناظر داوری و مسعود یزدان‌پناه به عنوان داور ویدیو چک در لیگ ملت‌های مردان و زنان ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد.
بر این اساس ابراهیم فیروزی داور بین‌المللی کاتاگوری A ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها گروه مردان در کشور فیلیپین سوت خواهد زد و محمد شاهمیری دیگر داور بین‌المللی کاتاگوری A ایران در این مسابقات به عنوان ناظر داوری نقش آفرینی خواهد کرد.
هفته سوم و پایانی مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ از ۴ تا ۹ جولای برابر ۱۳ تا ۱۸ تیرماه سال آینده در دو شهر آناهایم آمریکا و پاسای فیلیپین برگزار می‌شود.همچنین علیرضا قریب داور بین‌المللی ایران با کاتاگوری B۱ در هفته سوم لیگ‌ ملت‌ها ۲۰۲۳ گروه زنان در بانکوک تایلند دست به سوت خواهد شد.
فدراسیون جهانی والیبال از مسعود یزدان‌پناه به عنوان داور ویدیو چک در هفته‌های دوم و سوم لیگ ملت‌ها در گروه زنان که به میزبانی کشورهای کره‌جنوبی و هنگ‌کنگ برگزار می‌شود، استفاده خواهد کرد.
مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ در گروه مردان
۱۶ خرداد تا ۱۸ تیرماه سال ۱۴۰۱ با حضور ۱۶ تیم پیگیری خواهد شد و تیم ملی ایران در کشورهای ژاپن، هلند و آمریکا به مصاف حریفان می‌رود.