سرمایه‌گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی در بنادر شمالی استان بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بنادر شمالی استان شامل گناوه، دیلم و ریگ خبر داد و گفت: طرح‌های بندری شمال استان با اعتبار یک‌ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

سرمایه‌گذاری ۱۶۰۰ میلیارد تومانی  در بنادر شمالی استان بوشهر

بوشهر- روزنامه آفرینش
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بنادر شمالی استان شامل گناوه، دیلم و ریگ خبر داد و گفت: طرح‌های بندری شمال استان با اعتبار یک‌ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.
محمد شکیبی نسب  با بیان اینکه 28 پروژه عمرانی در بنادر استان بوشهر در حال اجراست اظهار داشت: مجموع اعتبارات این طرح‌ها 500 میلیارد تومان است که تأثیر مهمی در تحقق مطالبات ساحل‌نشینان و رفع مشکلات آنان دارد.
وی توسعه بندر گناوه را یکی از طرح‌های مهم دانست و بیان کرد: طرح توسعه بندر گناوه در ایام‌الله دهه فجر عملیات اجرایی آغاز می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه طرح توسعه بندر گناوه با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 600 میلیارد تومان اجرا می‌شود گفت: امسال
100 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است و سال آینده با افزایش تخصیص اعتبار این طرح شتاب بیشتری می‌گیرد.
شکیبی نسب مجتمع بندری نگین بوشهر را به‌عنوان پسکرانه بندر بوشهر دانست و افزود: برای ایجاد تأسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر 150 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که امسال 40 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.
 ایجاد تأسیسات زیربنایی در مجتمع بندری نگین بوشهر؛ زمینه‌ساز جذب سرمایه‌گذار
وی ایجاد تأسیسات زیربنایی در مجتمع بندری نگین بوشهر را زمینه‌ساز جذب سرمایه‌گذار دانست و خاطر نشان کرد: تأسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی است که شامل جاده و پل جدید دسترسی است که بر اساس برنامه زمانبندی تکمیل و افتتاح می‌شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به طرح توسعه بندر کنگان پرداخت و تصریح کرد: حمایت از طرح‌های عمرانی در بنادر کوچک یکی از سیاست‌های سازمان بنادر است که در این راستا پروژه توسعه موج شکن بندر کنگان با 300 میلیارد تومان اجرایی
شده است.
شکیبی نسب ، بنادر تجاری 11 گانه استان بوشهر را شامل بنادر بوشهر، عسلویه، نخل تقی، دیر، لاور ساحلی، بوالخیر، محمد عامری، بنادر ریگ، گناوه، دیلم و کنگان دانست و بیان کرد: اقدامات لازم برای اجرا طرح‌های زیرساختی در این بنادر انجام شده و
 بر اساس برنامه‌ریزی و توجه به مسئولیت‌های اجتماعی طرح‌ها اجرا می‌شود.
وی ساخت اسکله در بندر دیر با 100 میلیارد تومان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: اسکله شمع و عرشه بندر بوالخیر با اعتبار 18 میلیارد تومان آغاز شده و احداث اسکله شمع و عرشه در بندر محمد عامری با اعتبار 40 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اجرا مطالعات طرح‌های توسعه بنادر ریگ و دیلم، ارتقا امنیت شبکه زیرساخت شبکه اداره کل بنادر و دریانوردی با 15 میلیارد تومان اعتبار را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: در این راستا سیستم‌های اعلام و اطفای حریق، تهویه دیتا سنترهای بنادر استان بوشهر با 30.5 میلیارد تومان در حال اجرا است.
شکیبی نسب ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده عملیات اجرایی پروژه توسعه بندر گناوه در دهه فجر امسال با 100 میلیارد تومان اعتبار آغاز می‌شود.