رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: جذب۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درآیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان از جذب ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس در سال تحصیلی آینده خبر داد.


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی درآیین تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان از جذب ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل  دانشگاه فرهنگیان در مدارس در سال تحصیلی آینده خبر داد.
به گزارش مهر، شاپور محمدزاده در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی آینده ۲۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مدارس کشور جذب می‌شوند و همچنین ۲۵ هزار و۳۰۰ نفر از همکاران فرهنگی تبدیل وضعیت خواهند شد.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به رقم ۲ میلیون و
۷۰۰ هزار بی‌سواد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در سرشماری سال ۹۵ گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته این رقم به کمتر از یک میلیون بی‌سواد در سال ۹۸ کاهش یافته است.
وی با تأکید بر اینکه شبکه شاد در استان گیلان باید جدی گرفته شود، اظهار کرد: شروع سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور اعلام شده است.حتی استان‌ها با وضعیت بهتر نیز می‌توانند ۲ هفته زودتر واحدهای آموزشی را بازگشایی کنند.
محمدزاده در پایان با اشاره به ویژگی‌های مدیرکل جدید آموزش‌وپرورش گیلان اظهار داشت: تجربه و تعامل بالای وی در استفاده از ظرفیت‌های مختلف، آینده خوبی را برای آموزش‌وپرورش استان نوید می‌دهد.
به گزارش مهر، وزیر آموزش‌وپرورش طی حکمی، |
«محمد رحمتی خوبده» را به‌عنوان «مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان» منصوب کرد.