زیباترین روستاهای جهان

کلمار (Colmar) با آن گلدان‌های پر گلی که از درودیوار آویزان شده‌‌اند یک بهشت واقعی است. کلمار که در شمال شرقی فرانسه واقع شده، در میان تاکستان‌های قدیمی محصور شده است. خانه‌ها در این دهکده به سبک معماری رنسانس هستند.

سحر نژادچاری
قسمت ششم
کلمار؛ فرانسه
کلمار (Colmar) با آن گلدان‌های پر گلی که از درودیوار آویزان شده‌‌اند یک بهشت واقعی است. کلمار که در شمال شرقی فرانسه واقع شده، در میان تاکستان‌های قدیمی محصور شده است. خانه‌ها در این دهکده به سبک معماری رنسانس هستند. کانال‌های آب جاری در گوشه گوشه‌ی آن دیدنی است. جالب است بدانید که کلمار مکانی برای برگزاری رویدادهای مهم و فستیوال‌های محلی است. این روستا بدون شک یکی از زیباترین دهکده‌های جهان است.
 فنگ‌‌هوانگ؛ چین
فنگ‌هوانگ دهکده‌ای در دامنه کوه و در کنار رودخانه تووجیانگ است.سوار بر قایق‌ها در این دهکده چرخی بزنید و با آداب‌ورسوم چین باستان بیشتر آشنا شوید. فنگ‌هوانگ یکی از زیباترین دهکده‌های جهان است و از جاذبه‌های چین نیز به‌شمار می‌رود.
 لارونگ‌گار؛ تبت
لارونگ‌گار در شرقی‌ترین نقطه تبت قرار گرفته است و بزرگ‌ترین مکان برای تعلیم و تعلم بودایی‌ها در جهان است.این دهکده پر از خانه‌های قرمزرنگ است و حدودا 40 هزار بودایی در آنجا زندگی می‌کنند.
ادامه دارد...