اختصاص یک و نیم میلیارد تومان برای احیای بناهای تاریخی ساوه

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکزی :

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکزی گفت:امسال در مجموع یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار استانی برای احیای بناهای تاریخی اختصاص یافته که بعد از وصول آن مرمت به سرعت انجام خواهد شد.

اختصاص یک و نیم میلیارد تومان برای احیای بناهای تاریخی ساوه


اراک-خبرنگار آفرينش
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکزی  گفت:امسال در مجموع یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار استانی برای احیای بناهای تاریخی اختصاص یافته که بعد از وصول آن مرمت به سرعت انجام خواهد شد.
به ‌گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، مصطفی مرزبان در جلسه شورای اسلامی شهر ساوه که با هدف تعیین تکلیف و احیای برخی بناهای بناهای تاریخی این شهر انجام شد، افزود: ما نیز در اداره کل مرکز استان با  مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم اما برخی از نیازهای شهرستانها از طریق استان قابل پیگیری است.
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکزی  ادامه داد:براي بناهای حمام تاریخی
حاج میرزا یوسف واقع در میدان انقلاب و آب انبار مجموعه "عبدل آباد" ملقب به آب انبار "کلبعلی خان خلج"آماده هرگونه همکاری هستیم و پیرو تفاهم‌نامه‌‌های صورت گرفته با اداره اوقاف و امور خیریه هم در بحث واگذاری و هم مرمت آمادگی لازم را داریم.
مرزبان اظهار داشت: امسال خوشبختانه در سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی برای احیای بافت‌های تاریخی اعتباراتی جذب شده که حدود یک میلیارد تومان آن برای مرمت مسجد جامع ساوه و رقمی هم برای بازار ساوه جذب شده که پیگیریم بعد از دریافت این اعتبار به زودی مرمت‌ها را آغاز کنیم.
او از اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر ساوه در خصوص مرمت و بازسازی بازار تاریخی قدردانی کرد و گفت:مسجد جامع ساوه در  قسمت محوطه‌سازی و بندکشی دیوارها و مبارزه با موریانه به مرمت اضطراری نیاز دارد که به زودی با تحقق این اعتبار مرمت آن با همکاری شهرداری ساوه آغاز خواهد شد.
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مرکزی در ادامه افزود:حمام بازار ساوه نیز پیرو تفاهم‏نامه انجام شده با اوقاف و امور خیریه شهرستان و با نظارت کارشناسی میراث‌فرهنگی به زودی مرمت و بازسازی خواهد شد.