۹ میز تجاری کشورهای مختلف در آذربایجان‌شرقی فعال است

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی :

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۹ میز تجاری کشورهای آلمان، روسیه، سوریه، لهستان، عراق، آذربایجان، ارمنستان، چین و ترکیه در استان فعالیت می‌کنند.تبریز-توفیقی
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: ۹ میز تجاری کشورهای آلمان، روسیه، سوریه، لهستان، عراق، آذربایجان، ارمنستان، چین و ترکیه در استان فعالیت می‌کنند.
صابر پرنیان افزود:در رابطه با توسعه فعالیت میزهای تجاری استان باید اقدامات ساختاری انجام شود چرا که این امر به نفع اقتصاد استان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی است.
وی با اعلام آمادگی برای حمایت و فراهم کردن بستری مناسب
به منظور فعالیت‌های میزهای تجاری استان، اظهار داشت:ایجاد بستر فیزیکی و ارایه خدمات در اتاق بازرگانی تبریز در توسعه فعالیت‌های میزهای تجاری تاثیر خوبی خواهد داشت.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: کارهای بسیاری می توان برای توسعه میزهای تجاری استان انجام داد ولی مسائل باید به موقع طرح و پیگیری‌های لازم انجام شود.
پرنیان، با اشاره به توانمندی‌های فعالان اقتصادی بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف ادامه داد: نبود برنامه‌ریزی مناسب، مدیریت و راهبردی واحد از جمله مسایل مطرح در این حوزه است بنابراین باید همفکری و شرکت در جلسات به صورت هفتگی در اولویت اقدامات قرار گیرد.
وی با بیان این که باید جلسات کاربردی‌تر و عملیاتی‌تر برگزار شود، یاداوری کرد: حل مشکل ۲ معدن بزرگ استان و لغو عوارض صادرات محصولات فولادی از جمله اقدامات مهم سازمان صمت در مدت زمان کوتاه بود.پرنیان، افزود: اثرات مطلوب این اقدامات به اقتصاد استان بازمی گردد بنابراین باید مسائل به موقع مطرح شود تا با پیگیری‌های مستمر نتیجه مطلوبی را کسب کرد.