استفاده از تسهیلات طرح اقدام ملی برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تسهیلات مسکن مهر برای رفع مشکلات مسکن مهر کافی نیست و نیاز داریم از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده شود تا هر چه زودتر پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل و به پایان برسند.


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تسهیلات مسکن مهر برای رفع مشکلات مسکن مهر کافی نیست و نیاز داریم از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده شود تا هر چه زودتر پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل و به پایان برسند.
به گزارش ایرنا، «احمد اصغری ‌مهرآبادی» ، طی بازدید میدانی از پروژه‌های مسکن شهر جدید هشتگرد از اهتمام مسئولان این وزارتخانه جهت برطرف کردن مشکلات متقاضیان مسکن و ساکنان شهر جدید هشتگرد خبر داد و افزود: پیرو بازدیدهای قبلی و دستور وزیر راه و شهرسازی به شهر جدید هشتگرد آمده و از نزدیک نواقص پروژه‌ها را مشاهده کرده و مشکلات و درخواست مردم را پیگیری کردیم.
وی با اشاره به اینکه طی بازدید مردم رضایت خود را از پروژه‌ها ابراز می‌داشتند، اظهار کرد: البته توقع و رضایت مردم زیاد است و ما نیز محدودیت‌های مالی و ضابطه‌ای داریم و به همین جهت در برطرف کردن مشکلات مردم با محدودیت‌هایی مواجه هستیم. ولی به‌رغم محدودیت‌ها، در تلاش هستیم تا تغییراتی در ضابطه‌ها به نفع مردم ایجاد شود تا از این طریق بتوان مشکلات مردم را برطرف کرد.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر تأکید کرد: هر آن چیزی که از دست ما برآید انجام می‌دهیم و از هیچ کوششی برای رفاه مردم کوتاهی نخواهیم کرد.به گفته وی عمده مشکلاتی که مردم طی بازدید از پروژه‌ها مطرح می‌کردند، مربوط به نواقص ساختمان از جمله ترک‌خوردگی دیوارها، چکه‌کردن آب از روی سقف، نبود آسانسور یا دیگر مسایلی از این قبیل بود.
مهرآبادی تصریح کرد: تا آنجا که بتوانیم مشکلات مردم را برطرف خواهیم کرد؛ اما مردم نیز باید کمک و همکاری کنند تا هر چه زودتر این نواقص برطرف شوند.
وی با بیان اینکه خواسته مردم در خصوص احداث درمانگاه، مدرسه، پارک، نانوایی، پاسگاه، ورزشگاه و دیگر مسائل، خواسته‌ای به‌حق و حیاتی است، افزود: تاکنون ۳۲ باب مدرسه در شهر جدید هشتگرد احداث شده است که از این تعداد ۲۵ باب آن از سوی شرکت عمران شهرهای جدید و ۷ باب آن از سوی خیرین ساخته شده است.
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در خیلی از جاها، مردم توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌ها را ندارند و به همین جهت در قانون بودجه سال گذشته، به ما این اختیار داده شد تا از منابع داخلی که مربوط به فروش و تهاتر اراضی است، کمک بگیریم و به این طریق مشکلات مردم را برطرف کنیم. ما نیز در تلاش هستیم تا با استفاده از اختیارات قانونی، نواقص موجود در پروژه‌ها را هر چه زودتر برطرف شوند.