کدام کشورها بزرگ‌ترین صادر کنندگان خودروی جهان هستند

کدام کشورها بزرگ‌ترین صادر کنندگان خودروی جهان هستند

 


طی سه سال گذشته صادرات خودروی چین سه برابر شده و این کشور حالا پس از ژاپن و آلمان سومین صادر کننده خودرو در جهان به شمار می‌رود.
به گزارش فارس به نقل از بلومبرگ، آمارهای منتشرشده از سوی انجمن خودروی سواری چین نشان می‌دهد که این کشور در سال 2022، 2.5 میلیون دستگاه خودرو صادر کرده است و به سومین صادرکننده خودرو در جهان بدل شده است.
در این بین ژاپن و آلمان در جایگاه‌های اول و دوم بزرگ‌ترین صادرکنندگان خودرو در جهان قرار دارند اما چین توانسته آمریکا و
کره جنوبی را در این مسیر پشت سر بگذارد.
گفته می‌شود؛ هم‌اکنون برندهای چینی یکی از پرفروش‌ترین برندهای خودرو در خاورمیانه و آمریکای لاتین هستند.برخی برندهای نوظهور در چین هم توانسته‌اند در بازارهای خارج از این کشور جای پای خود را محکم کنند.
آمارهای انجمن اتومبیل چین هم که به صورت جداگانه منتشر شده نشان می‌دهد که صادرات خودروی چین طی سال 2022، 54.4 درصد رشد کرده و به 3.1 میلیون دستگاه رسیده است. در صورتی که این آمار ملاک قرار بگیرد، چین پس از ژاپن و آلمان سومین صادرکننده خودرو در جهان بوده است.
آمارهای ارائه‌شده از سوی مارک‌لاینز نشان می‌دهد که ژاپن در 11 ماه نخست سال 2022، 3.2 میلیون دستگاه صادرات خودرو داشته‌اند. انجمن اتومبیل آلمان هم اعلام کرده این کشور در همین بازه زمانی 2.6 میلیون دستگاه صادرات خودرو داشته که نسبت به سال 2021، 10 درصد افزایش داشته است.