مقابل ازبکستان اگر اشتباه کنیم، ضرر خواهیم کرد

علی‌اصغر مدیرروستا پیشکسوت فوتبال:

علی‌اصغر مدیرروستا پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره پیروزی ۴ بر صفر تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ گفت : تیم ملی نتیجه خوبی به دست آورد و خیلی کار سختی مقابل هنگ‌کنگ نداشت، هرچند که می‌توانستیم با تعداد گل بیشتری بازی را به پایان برسانیم. هنگ‌کنگی‌ها در هر دو نیمه هیچ حرفی برای گفتن نداشته و یک توپ هم روی دروازه ایران نیاوردند. متاسفانه بازیکنان تیم ملی خیلی شتاب‌زده بازی می‌کردند و این موضوع باعث شد که موقعیت‌های زیاد گلزنی را از دست بدهیم به حدی که عصبانیت شدید قلعه‌نویی را هم در پی داشت.

مقابل ازبکستان اگر اشتباه کنیم، ضرر خواهیم کرد

علی‌اصغر مدیرروستا پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره پیروزی 4 بر صفر تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ گفت : تیم ملی نتیجه خوبی به دست آورد و خیلی کار سختی مقابل هنگ‌کنگ نداشت، هرچند که می‌توانستیم با تعداد گل بیشتری بازی را به پایان برسانیم. هنگ‌کنگی‌ها در هر دو نیمه هیچ حرفی برای گفتن نداشته و یک توپ هم روی دروازه ایران نیاوردند. متاسفانه بازیکنان تیم ملی خیلی شتاب‌زده بازی می‌کردند و این موضوع باعث شد که موقعیت‌های زیاد گلزنی را از دست بدهیم به حدی که عصبانیت شدید قلعه‌نویی را هم در پی داشت.
وی ادامه داد: هنگ‌کنگ تیم ضعیفی بود و حتی ما می‌توانستیم با ترکیب جوان‌تری مقابل این تیم بازی کنیم. چنین بازی‌هایی فرصت خوبی است تا به بازیکنان جوان‌تر بازی دهیم تا با قرار گرفتن در کنار بازیکنان باتجربه، بیشتر با جو تیم ملی آشنا شوند. ضعف هنگ‌کنگ نظم تاکتیکی تیم ملی را به‌هم زده بود و در بعضی از دقایق بازی ما شاهد این بودیم که بازیکنان برای خودشان بازی می‌کنند و خارج از دستورات تاکتیکی کادر فنی عمل می‌کردند.
مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که «شاگردان قلعه‌نویی می‌توانند مقابل ازبکستان هم نتیجه بگیرند؟»، گفت: طبیعتاً بازی برابر ازبکستان به هیچ وجه قابل مقایسه با بازی هنگ‌کنگ نیست. مقابل ازبکستان اگر اشتباه کنیم، ضرر خواهیم کرد. اگر ملی‌پوشان ما در تاشکند بتوانند کارهای تاکتیکی و بحث‌های فنی را به خوبی اجرا کنند، می‌توانیم ازبکستان را هم در خانه شکست دهیم. ما همیشه بازی‌های سختی مقابل ازبکستان داشتیم، اما بردهای زیادی را هم مقابل آنها به دست آوردیم.