تنها شرط عربستان برای عادی‌سازی، پیمان دفاعی با آمریکاست

رویترز:

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابعی آگاه گزارش داد که عربستان سعودی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در صورت تحقق یک شرط، آن هم انعقاد پیمان دفاعی با آمریکا، خواهد پذیرفت.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابعی آگاه گزارش داد که  عربستان سعودی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در صورت تحقق یک شرط، آن هم انعقاد پیمان دفاعی با آمریکا، خواهد پذیرفت.
به گزارش خبرگزاری فارس، «رویترز» به نقل از سه منبع آگاه خود از مذاکرات عادی‌سازی گزارش داد که در صورت تحقق شرطِ انعقاد یک پیمان دفاعی میان آمریکا و عربستان، روابط ریاض و تل‌آویو بدون در نظر گرفتن سایر مطالبات عربستان در رابطه با حقوق فلسطینیان عادی خواهد شد.
طبق گزارش پایگاه خبری «عربی۲۱»، خبرگزاری رویترز نوشت: دست‌یابی عربستان سعودی به یک توافق دفاعی الزام‌آور با ایالات متحده، آن را به سمت عادی‌سازی سوق خواهد داد؛ حتی اگر اسرائیل امتیازات عمده‌ای به فلسطینی‌ها ندهد تا برای خود یک کشور مستقل داشته باشند.
در ادامه گزارش رویترز آمده است: توافق موردنظر ممکن است با ضمانت‌های دفاعی سختگیرانه ناتو که پادشاهی سعودی ابتدا به دنبال آن‌ها بود، مطابقت نداشته باشد؛ چرا که این موضوع برای اولین بار بین «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی و «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در سفر تابستان گذشته وی به عربستان، مورد بحث قرار گرفته بود.