وزیر راه و شهرسازي: بهره‌برداری از مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال در سال ۱۴۰۲

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما تلاش داریم تا هرچه سریع‌تر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تکمیل شود و بر این اساس سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازي: بهره‌برداری از مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه  تهران- شمال در سال ۱۴۰۲

وزیر راه و شهرسازی گفت: ما تلاش داریم تا هرچه سریع‌تر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تکمیل شود و بر این اساس سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
به گزارش مهر، مهرداد بذرپاش در بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با اشاره به پروژه عظیم ساخت این آزادراه با مشارکت بنیاد مستضعفان اظهار کرد: این پروژه جزو افتخارات راهسازی در کشور به شمار می‌رود.
وی بیان کرد: کارگاه آزادراه تهران - شمال می‌تواند ظرفیتی برای به نمایش گذاشتن توان فنی و مهندسی کشور در طراحی و ساخت تونل‌ها و پل‌های عظیم باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه به صورت مشارکتی میان بنیاد مستضعفان و دولت در حال اجرا است و تکمیل آن اثرات بسیاری در صرفه‌جویی منابع کشور همچون سوخت و زمان سفر دارد و بر همین اساس اجرای این پروژه جزو اولویت‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
وی با بیان اینکه دولت و بنیاد مستضعفان اهتمام جدی برای افتتاح هرچه سریع‌تر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال دارند گفت: ما تلاش داریم تا هرچه سریع‌تر مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تکمیل شود و این مسیر در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری خواهد رسید.
بذرپاش با اشاره به سیستم مانیتورینگ و کنترل آزادراه تهران-شمال گفت: آزادراه تهران-شمال مجهز به سیستم کنترل و مانیتورینگ دقیقی است و
بهره برداری از این آزادراه، کمک قابل توجهی به حذف نقاط حادثه خیز کشور که گردنه‌های جاده چالوس از جمله این نقاط حادثه‌خیز هستند می‌کند.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تأمین منابع دولت برای تکمیل مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه
تهران-شمال گفت: ما برای تأمین منابع مالی این پروژه در دولت برنامه‌ریزی‌هایی داریم تا هرچه سریع‌تر کمبود منابع این پروژه جبران شود.