رییسی: ماموریتی جز تحقق عدالت در دولت نداریم

آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور تاکید کرد: هیچ ماموریتی جز اجرای عدالت در دولت نداریم و همه فعالیت ها با همین محوریت انجام می شود.

رییسی: ماموریتی جز تحقق عدالت در دولت نداریم

 

 آیت الله سیدابراهیم رییسی، رییس جمهور تاکید کرد: هیچ ماموریتی جز اجرای عدالت در دولت نداریم و همه فعالیت ها با همین محوریت انجام می شود.
به گزارش ایرنا وی در جمع مردم شرق استان کرمان در مسجد جامع شهر بم اظهارداشت: اگر در جایگاه های اداری اجرای عدالت نباشد، ارزشی ندارد.
وی گفت: در بودجه ۱۴۰۱ نیز محور را در تقسیم ظرفیت های کشور با محوریت عدالت گذاشتیم و تصمیم گیری ها مستند به آمایش سرزمینی بود تا هرجا محرومیت بیشتر است، بیشتر توجه شود. استان شدن شاخص هایی دارد
رییس جمهور در ادامه در واکنش به مطالبات مردم شرق استان برای استان شدن گفت: من این
درخواست ها و پلاکاردهای شما را دیدم؛ اما استان شدن شاخص هایی دارد که باید بررسی شود.
وی با اشاره به سخنان قبلی خود در شهرستان جیرفت مبنی بر اینکه استان شدن کرمان جنوبی در دستور کار دولت قرار دارد اظهارداشت: در جیرفت هم گفتم که این درخواست که سال ها وجود داشته در دستور کار است.
رییسی افزود: باتوجه به ضرورت توسعه یافتگی و محرومیت در جنوب استان در مقابل خواست مردم اظهارامیدواری کرد که خواست مردم را تحقق ببخشیم.وی اضافه کرد: خواست شما نیز سلسله مراتب و شاخص هایی مثل جمعیت و ظرفیت های دیگر برای بررسی دارد که حتما انجام می شود و نتیجه به سمع مردم خواهد رسید.
 ضرورت تقویت ساختار خدمات رسانی ادارات
رییس جمهور اظهارداشت: حتی اگر از نظر
شاخص ها نیز این منطقه شرایط احراز استان شدن را نداشته باشد، باید موانع موجود بر سر خدمت رسانی مناسب بررسی شود که این وظیفه ماست.
وی با بیان اینکه خدمات رسانی ادارات بویژه در بخش بهزیستی برای معلولان برجامانده از زلزله و نیز بخش کشاورزی به علت ظرفیت های موجود اینجا باید ارتقا یابد گفت: حتما باید در این بخش ها خدمات رسانی در سطحی مناسب ارائه شود.
رییسی افزود: در شهری که آنقدر معلول برجامانده از زلزله دارد یا ظرفیت های کشاورزی آن فراوان است باید ادارات این بخش ها فعال تر از دیگر نقاط استان باشند.
وی با اشاره به گوشه هایی از محرومیت در جنوب کرمان که امروز از آنجا مانند اطراف جازموریان بازدید به عمل آورد تاکید کرد: شما هم بویژه در اطراف بم همین وضعیت را دارید، ما از محرومیت ها بی خبر نیستیم و حتما باید توجه کرد که این اولویت ماست.
رییسی گفت: باور ما این است که هر کاری به دست مردم انجام گیرد کار درستی
 است.
وی در ادامه بر حمایت از بخش خصوصی نیز تاکید کرد و اظهارداشت: باید تصدی گری دولت کاهش یابد و نقش مردم تقویت شود.
رییس جمهوری در ادامه با تشریح ظرفیت های فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و کشاورزی بم و مردم این خطه که در زلزله سال ۸۲ صبوری بسیار داشتند اظهارداشت: مردم این سامان را به نام ایستادگی، مقاومت، صبوری و تحمل سختی ها می شناسیم ؛ تحمل سختی زلزله و ساختن دوباره بم کار ساده ای نبود اما مردم بم در ویرانه های زلزله، بم دیگری ساختند بسیار باشکوه تر از بم سابق و مردم این شهرستان مردمی دوراندیش با صبر، تحمل و بردباری هستند.
وی یادآور شد: در عین حال بم را به عنوان یک منطقه تولید کننده محصولات کشاورزی می شناسیم که نه تنها بم و کرمان که کشور از محصولات تولیدی در این شهرستان بهره مند هستند و محصولات و زحمات این منطقه در سر هر سفره ای دیده می شود.
رییسی گفت: برای نقش‌آفرینی مردم بم در این ایام بسیار عزیز و ایام سوگواری امام حسین(ع) صمیمانه تشکر می کنم زیرا عزاداری مردم این خطه در کشور نمود دارد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از تولید در همه بخش ها بر لزوم پشتیبانی دولت از کشاورزان و نخیلات نیز تاکید و بیان کرد: تصدی گری در دولت باید کاسته شود و نقش بخش خصوصی و کشاورزان و مردم در آن افزوده شود .