افزایش ۴ برابری بیماران سرپایی کرونا

وزیر بهداشت مطرح کرد؛

وزیر بهداشت از افزایش ۴ برابری بیماران سرپایی کرونا در کشور خبر داد و گفت: فعلا شرایط ما خوب است و باید همین وضعیت را حفظ کنیم.

افزایش ۴ برابری بیماران سرپایی کرونا

 

 


وزیر بهداشت از افزایش ۴ برابری بیماران سرپایی کرونا در کشور خبر داد و گفت: فعلا شرایط ما خوب است و باید همین وضعیت را حفظ کنیم.
به گزارش  مهر، بهرام عین اللهی،  در حاشیه همایش بانوان طبیب، افزود:  در ستاد ملی کرونا با توجه به توصیه‌های کمیته‌های علمی و تأیید مراکز جهانی در زمینه واکسیناسیون کودکان و تحقیقاتی که دانشمندان ما انجام دادند، به این جمع‌بندی رسیدیم که واکسیناسیون برای کودکان زیر ۱۲ سال می‌تواند انجام شود، اما قرار شد این کار مرحله‌ای باشد.
وی گفت: بنابراین در مرحله اول و بعد از اینکه کمیته علمی نوع واکسن را به تأیید رساند که چند روزی طول می‌کشد، بعد از آن وزارت بهداشت اعلام می‌کند و در مرحله اول به صورت داوطلبانه و با رضایت والدین واکسیناسیون کودکان را آغاز می‌کنیم.
وزیر بهداشت افزود: بعد برای مرحله بعدی
 بر اساس تحقیقات بعدی کار را پیش می‌بریم. بنابراین فکر می‌کنم تا چند روز آینده این موضوع را به صورت رسمی اعلام کنیم که واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال آغاز شود. نوع واکسن برای این گروه سنی هم به طور رسمی تا چند روز دیگر اعلام می‌کنیم.
عین اللهی با عنوان این مطلب که در چند روز اخیر بیماران سرپایی کرونا در کشور ۴ برابر شده است، گفت: در کشورهای اطراف ما و در اروپا و آمریکا وضعیت بیماری بسیار بد است.وی ادامه داد: فعلاً وضعیت ما خوب است، اما باید همین وضعیت را حفظ کنیم که لازمه آن، حفظ شرایط فعلی و سرعت گرفتن واکسیناسیون است.عین‌اللهی درباره وضعیت بازگشایی‌ها نیز گفت: درباره بازگشایی‌ها اعلام شده که با رعایت تهویه مناسب و حفظ فاصله می‌تواند انجام شود. با این حال اگر احتمال بروز مشکل وجود داشته باشد، ممکن است ستاد ملی کرونا تصمیم دیگری اتخاذ کند. فعلاً بازگشایی با شرایط رعایت پروتکل‌ها در حال انجام است.