اعزام‌ به مسابقات جهانی و آسیایی به بخش‌های آموزش عالی و هیات‌های استانی واگذار می‌شود

هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی :

هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی : اعزام‌ به مسابقات جهانی و آسیایی به بخش‌های آموزش عالی و هیات‌های استانی واگذار می‌شود


 

هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: اعزام‌ به مسابقات جهانی و آسیایی به بخش‌های آموزش عالی و هیات‌های استانی واگذار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان و جام جهانی دانشگاهی ۲۰۲۲ فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) جلسه آنلاین مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی و روسای هیات های ورزش های دانشگاهی استانی به مدت دو روز برگزار شد.
هادی بشیریان رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی در این جلسه گفت: سیاست فدراسیون برای شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی با توجه به توانمندی آنها و بهره گیری از امکانات مادی و معنوی و نیروی انسانی متخصص در بخش ها واستان ها برخی از اعزام‌های برون مرزی به آنها واگذار می‌شود.
وی تاکید کرد: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش ها و هیات ها در برنامه های فدراسیون هر بخش و یا استانی که متقاضی وتوانایی اعزام رشته ای را داشته باشد پس از بررسی های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی و پشتیبانی های لازم را انجام خواهد داد.
بشیریان ادامه داد: واگذاری اعزام تیم های ورزشی به استان ها علاوه بر اینکه مسابقات دانشجویی رونق پیدا می کند ، انسجام وتقویت ساختار بخش های مختلف در استان ها را در بر خواهد داشت و مسابقات دانشگاهی نیز با انگیزه بیشتری برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون دانشگاهی یاد آور شدند رویکرد جدید فیزو توسعه فعالیت های توسط دانشگاه ها است که بصورت جام جهانی در سال ۲۰۲۲ میلادی در رشته های هندبال، پاور لیفتینگ، فین سویمینگ و ورزش های رقابتی (ووشو، کشتی آزادوفرنگی، سامبو، موی تای، کاراته و بوکس ) برگزار خواهند شد که در این خصوص دانشگاه ها محور اصلی می باشند.
در ادامه حاضران در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد تا مدیران کل تربیت بدنی بخش ها و روسای هیات ها ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی های لازم با فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاه ها FISU وکمیته های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف انجام شود.
مسابقات جهانی در سال ۲۰۲۲ در رشته های اسکی جهت یابی، صحرا نوردی، اسکواش، صخره نوردی، فوتسال، گلف، جهت یابی، کانو، سه گانه، شطرنج و پنج گانه برگزار خواهد شد.