قانون استرداد مبالغ بلیت کنسلی لغو نشده؛ فقط بلیت مسافران کرونایی متخلف می‌سوزد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: همواره ایام نوروز فرصتی برای ظهور دلالان و کلاهبرداران بلیت هواپیما است از این رو مسافران مراقب فروش بلیت‌های جعلی باشند و خرید بلیت را به صورت مستقیم از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی تهیه کنند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: همواره ایام نوروز فرصتی برای ظهور دلالان و کلاهبرداران بلیت هواپیما است از این رو مسافران مراقب فروش بلیت‌های جعلی باشند و خرید بلیت را به صورت مستقیم از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی تهیه کنند.
محمدحسن ذیبخش در گفت‌وگو با ایلنا، درباره بخشنامه‌ای که گویا اخیرا به شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافری ابلاغ شده مبنی بر اینکه در شرایط کرونا در صورت لغو یا کنسلی بلیت هزینه آن استرداد نخواهد شد، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری این موضوع را قویا تکذیب می‌کند و ستاد سفرهای نوروزی و ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرایط شهرهای ویژه و قرمز از لحاظ شیوع کرونا را به ما اعلام می‌کنند اما در صورت لغو بلیت هواپیما به این مقاصد هم کل مبلغ بلیت به مسافران باید پرداخت شود.
وی تاکید کرد: مرجع اعلام این موضوعات سازمان هواپیمایی کشوری است که تصمیمات آن ذیل ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته و ابلاغ می‌شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در مورد استان خوزستان که شرایط ویژه برای این استان اعلام شد هم هزینه بلیت‌های کنسل شده پرداخت شد.
ذیبخش تاکید کرد: تنها در یک صورت هزینه ابطال و لغو بلیت پرداخت نمی‌شود آن هم اینکه مسافر کرونایی اقدام به خرید بلیت کرده باشد و در فرودگاه از طریق استعلام‌گیری مجدد از ابتلای وی به کرونا اطلاع یابیم، در این صورت اصطلاحا بلیت این مسافر می‌سوزد چراکه کسی که می‌داند مبتلا به کرونا است و نسبت به خرید بلیت اقدام کرده و وارد محوطه فرودگاه و ترمینال شده طبق مقررات بلیت وی بدون بازگشت هزینه باطل می‌شود.وی ادامه داد: تاکنون بلیت چند مسافر کرونایی به همین ترتیب باطل شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه برای ایام نوروز هیچگونه افزایش قیمتی در بلیت‌های مقاصد مختلف نداریم گفت: مسافران گزارش‌های افزایش قیمت بلیت را به ناظران و سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند.
ذیبخش با تاکید بر اینکه مسافران مراقب باشند که بلیت جعلی تهیه نکنند اظهار داشت: همواره ایام نوروز فرصتی برای ظهور دلالان و کلاهبرداران بلیت هواپیما است از این رو مسافران مراقب فروش بلیت‌های جعلی باشند و خرید بلیت را به صورت مستقیم از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی تهیه کنند.سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: اگر نتوانستند بلیت را از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی خریداری کنند از دفاتر معتبر که لیست آنها در سایت سازمان هواپیمایی بارگذاری شده اقدام به خرید بلیت هواپیما نکنند.