برگزاری مجامع الکترونیک ۵ شرکت سرمایه گذاری استانی

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت خبر داد؛

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت، از برگزاری مجامع الکترونیک ۵ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.


سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت، از برگزاری مجامع الکترونیک ۵ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش ایلنا از بازار سرمایه، حسین فهیمی گفت: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام است تا مجامع الکترونیک این شرکت به زودی برگزار شود.
وی توضیح داد: در پی مرحله دوم طرح آزاد سازی سهام عدالت که آزاد سازی شرکت های سرمایه گذاری استانی در تمام استان های کشور با حدود ۳۰ میلیون سهامدار سهام عدالت را هدف گرفته و  از ۱۸ تیر ۹۹ آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیر مستقیم، سهامدار یکی از شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند انجام شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت ها  به تدریج و بر اساس شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها نیز فراهم می شود.
فهیمی افزود: شرکت سپرده گذاری پس از اجرای طرح های موفق ملی به ویژه طرح جامع شناسایی الکترونیکی مشتریان که برای اولین بار در این گستره در سطح کشور انجام شد، طرح آزاد سازی سهام عدالت به روش
غیر مستقیم که بزرگترین طرح اجرا شده در بازار سرمایه کشور بوده  و همچنین توزیع مکانیزه و یکپارچه سود اوراق بهادار به ویژه سود شرکت های بورسی بین ذینفعان، در حال حاضر در مرحله دوم آزاد سازی سهام عدالت در سطح شرکت های سرمایه گذاری استانی خدمت جدید خود را تحت عنوان "برگزاری الکترونیکی مجامع عمومی شرکت ها" ارائه کرده است.
سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اظهار داشت: این خدمت جدید که مطابق با قوانین و مقررات جاری کشور و براساس آخرین استانداردها و فن آوری های مورد استفاده در دنیا طراحی و نهایی شده است، برای اولین بار در کشور به این دسته از سهامداران ارائه و سپس در اختیار تمامی شرکت ها و سهامداران کشور قرار داده خواهد شد.
فهیمی گفت: این سامانه که تماماً توسط پیمانکاران و متخصصان داخلی و با همکاری کارشناسان و مهندسان این شرکت طراحی و توسعه یافته است، با حمایت، همکاری، راهنمایی ها و پشتیبانی مدیران ارشد و کارشناسان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ویژه اداره کل ثبت
 شرکت های ایران  به زودی برای برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت های سرمایه گذاری استانی مورد بهره برداری قرار خواهد
گرفت .